Pavol Lupták – Platiť dane z Bitcoinu či iných kryptomien znamená existujúci finančný systém podporovať

Množstvo ľudí sa ma pýta ako vymeniť a zdaniť kryptomeny.

Odhliadnuc od toho, že si myslím, že dane sú krádež, v prípade kryptomien mám na to ešte špecifickejší pohľad:

1. Štát nijako nepomohol k vášmu zbohatnutiu na kryptomenách. Práve naopak kryptomeny démonizoval a stále démonizuje. Pokladá ich za pyramídové hry, gambling, najnovšie “funny games”.

Je absurdné, aby si z niečoho, čo “morálne” neakceptuje, nárokoval akýkoľvek profit.

O vysokú hodnotu Bitcoinu sa totiž pričinil rozbitým finančným systémom a vzrastajúcou nedôverou ľudí k novým tlačeným miliardám inflačných štátnych peňazí.

Popularita Bitcoinu je odrazom neschopnosti štátu.
Nie jeho schopnosti, za čo by mal dostať akýkoľvek podiel.

Je to podobné, ako keby si váš minulý zamestnávateľ začal nárokovať podiel vo vašej novej úspešnej firme, pretože “práve” vďaka nezhodám s ním, ste od neho odišli a založili si vlastnú firmu a dokázali byť úspešný…

2. Bitcoin či iné kryptomeny sú nástroj druhej decentralizovanej paradigmy sveta.

Je oxymoron, aby bol využívaný na záchranu prvej centralizovanej paradigmy a tradičného finančného systému, ktoré štáty vytvorili.

Bitcoin vznikol preto, aby ľudia mali možnosť sa existujúcemu finančnému systému vyhnúť a bezpečne uchovať hodnotu svojej práce.

Platiť dane z Bitcoinu či iných kryptomien znamená existujúci finančný systém podporovať.

Je to ako chcieť, aby výrobcovia automobilov nedobrovoľne prispievali na svoju už dávno prekonanú konkurenciu – zväzy pohoničov koní. A je irelevantné, že tieto zväzy prevádzkujú nejaké charity a teda zo svojich tučných príjmov niekomu pomáhajú. To môžu v budúcnosti aj výrobcovia automobilov.

Využite všetky legálne prostriedky na to, aby ste nástrojmi slobodnej decentralizovanej paradigmy nepodporovali tú súčasnú – ktorá je násilná a centralizovaná.

zdroj: https://www.facebook.com/wilderko/posts/10224618115910077

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *